Jdi na obsah Jdi na menu
 


Moje zkušenosti s kojením

10. 11. 2017

S kojením mám velmi špatnou zkušenost, a to už z porodnice, kde mi ho slušně pokazily dětské sestry na oddělení šestinedělí. Když se mi narodila dcerka, měla bezmála 3,5kg, tudíž měla hlad už od začátku. Jak už jsem zmiňovala v předchozím článku o kojení, mléko se začíná vytvářet 3-5.den po porodu a do té doby je v prsou jen mlezivo. To ale dceři nestačilo a neuměla se správně přisát. Dostala tedy dokrm UM a později i dudlík, který kazí schopnost se správně přisát. Každé 2 hodiny jsem na doporučení dětských sester dceru přikládala k prsu a zkoušela, jestli saje. Snažila jsem se přikládat ale třeba i přes půl hodiny a někdy i to bylo málo a ona se stále nepřisála. Chodila jsem tedy na dětské oddělení požádat o pomoc. V porodnici mi zhubla skoro na 3kg. 2 dny po porodu jsem nakojila 20ml a pak zase dlouho nic. Až v den propuštění jsem nakojila 50ml a pouštěli nás domu. 

Doma nastal ale ten samý problém. Ještě v den propuštění jsme kupovali UM, protože dcera nebyla schopná se přisát. Z důvodu krátkých bradavek jsem se snažila kojit přes kloboučky, ale i přesto jsme vždy skončili s flaškou UM. Dcera se nechtěla přisát ani přes kloboučky. Takto to trvalo asi 14 dní. Snažila jsem se aspoň odsávat, ale po pár dnech už jsem odsála sotva 5ml.

Nakonec jsem při každém kojení střídala flašku a prso s kloboučkem a ejhle, najednou to šlo. Stačilo jen trošku popíchnout sací reflex a bylo téměř po problému. No a co teď s těmi kloboučky? Jak je odbourat? Snažila jsem se kojit chvíli s nimi a chvíli bez, ale bez nich nám to bohužel nešlo. Stále se nám nedařilo pořádně se přisát, natož pít. Po pár dnech jsme konečně odbourali klobouček z jednoho prsa a za dalších pár dní i z druhého.

Pořád jsme ale museli dokrmovat. Za několik týdnů mě začaly prsa neskutečně bolet při každém přisátí a mléko se mi začalo pomalu ztrácet. Bolest byla tak ostrá, že jsem se rozhodla přestat kojit a přejít plně na UM. Na UM jsme plně byli několik dní a následně jsem to obrečela s tím, že to dceři nemůžu udělat. Nemůžu ji přeci ošidit o něco, jako je kojení. Tomu se nic nevyrovná. Na druhý den jsem si koupila v lékárně homeopatika pro podporu laktace a za několik hodin jsem měla obě prsa opět nalitá.

Od té doby plně kojím a jsme obě spokojené.  

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 14342
Měsíc: 891
Den: 22