Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak jsem zjistila, že jsem těhotná

Bylo 1. ledna 2017, když mě začalo divně píchat v podbřišku. Nejprve jsem si myslela, že jsem prochladla, jelikož na Silvestra jsem byla ještě v práci a šla jsem v lehoučkých šatičkách a kabátku, takže to vypadalo na nastydlé vaječníky. Bolest to byla stejná, jako při nastydnutí, tak proč si něco domýšlet, že. 

Druhý den mě začaly pobolívat i prsa a nebylo mi zrovna nejlépe. Měla jsem ale zpoždění ms, tak jsem to přikládala právě blížící se zpožděné ms. Často se mi stávalo, že ms nepřišla v termínu, jelikož jsem měla podváhu, tak jsem to moc neřešila a trpělivě vyčkávala.

3.ledna už jsem měla šílené křeče v podbřišku a celkově v celém břiše. Na druhý den jsem jela tedy brzy ráno k doktorce, aby mě prohlédla a řekla, co mi je. Ta mi ale pouze sdělila, že neví co to může být, že je dost možné, že mám náhlou příhodu břišní, při které hrozí prasknutí střev a následně úmrtí a ať okamžitě jedu na sono a výsledky ji ještě ten den přivezu. Další typ doktorky byl, že mohu být těhotná. To jsem ji odsouhlasila, že možné to je. Řekla jsem ji, že už mám asi měsíc a půl zpoždění a že jsem si všimla bílého povlaku na bradavkách. Nicméně jsem jela na to sono. Tam mi řekli totéž, co moje doktorka a doporučili mi, abych si udělala ihned po příchodu domu těhotenský test.

Šla jsem tedy do lékárny, koupila test a doma ihned po příchodu jsem si ho udělala. Bylo asi 10:30. Na testu se objevil duch. Mohu upřímně s čistým svědomím říci, že se mi šíleně ulevilo, jelikož to znamenalo, že náhlá příhoda břišní to není. Každopádně bolesti a křeče nepolevovaly, tak jsem jela dva dny na to (v pátek) ke své gynekoložce. Té jsem sdělila, že těhotenský test vyšel pozitivní, ale že mám strašné křeče v břiše. Udělala mi tedy ultrazvuk, ale na tom nebylo nic vidět. Říkala jsem si Jaktože není nic vidět, když mám měsíc a půl zpoždění? Na to mi bylo odpovězeno, že mohu mít opožděnou ovulaci a tudíž jsem otěhotněla v dalším cyklu a ms se už nestihla dostavit.

Vzala mi tedy krev, aby zjistila hodnotu HCG a v pondělí jsem se měla přijít opět ukázat. Hodnota HCG byla vysoká, takže těhotenství se potvrdilo, nicméně na ultrazvuku v pondělí stále nebylo nic vidět a tak mi brala krev znovu s tím, že pokud se hodnota zvýší a pořád nebude nic vidět, jedná se o mimoděložní těhotenství a pokud zůstane stejná, nebo se sníží, jedná se o zamlklý potrat a vyvolají mi ms, aby plod odešel.

Hodnota se zvýšila, tak jsem šla opět na další ultrazvuk, kde už byla ale vidět dutinka a já byla opravdu těhotná.

Gynekoložka mě informovala, že pokud si miminko nebudu chtít nechat, je ještě stále možnost spolknout potratovou pilulku, nebo kdybych si to rozmyslela, do 12tt je možná malá interrupce a do 20tt je možná velká interrupce, která by už ale mohla ohrozit mou reprodukční schopnost. Řekla jsem ji tedy, že si miminko nechám. O pár týdnů později už byla vidět srdeční akce, se kterou jsem ale nepočítala, protože jsem prodělala ošklivou virózu s pěkným kašlem. Nicméně jsem byla šťastná, že srdíčko bije.

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 15214
Měsíc: 816
Den: 36