Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jsem těhotná? Nejsem těhotná?

29. 7. 2017

Nedostala jste menstruaci? Máte několikadenní zpoždění? Nejlepší a nejdůvěryhodnější způsob, jak zjistíte, že jste těhotná, je udělat si těhotenský test.
Ten dnes seženete v lékárně, v drogerii a dokonce i v některých supermarketech. Je více druhů těhotenských testů, a to proužek, tyčinka nebo digitální těhotenský test. 
 

Použití proužkového těhotenského testu:
Pokud si budete dělat proužkový těhotenský test, nejpravděpodobnější výsledek dostanete za použití první ranní moči, kdy je hladina HCG, tedy těhotenského hormonů nejvyšší. Vymočíte se do kelímku, test ponoříte na pár sekund po rysku a pak většinou 2-3 minuty čekáte na výsledek. Pokud se vám objeví 1 čárka, těhotná nejste. Doporučuji ale po týdnu udělat další test. Pokud se objeví čárky 2, znamená to, že těhotná jste a měla byste se objednat ke svému gynekologovi/své gynekoložce, aby těhotenství potvrdil/a.

Použití tyčinky:
Pokud si vyberete tyčinkový těhotenský test, postup je stejný jako u proužků, jen močíte přímo na test. Potom opět čekáte na výsledek. 1 čárka negativní, 2 čárky pozitivní.

Digitální těhotenský test:
Digitální těhotenský test je nejpřesnější. Ukáže vám nejen jestli jste, nebo nejste těhotná, ale i počet týdnů od oplodnění. Pozitivní těhotenský test vám ukáže znaménko +, negativní vám ukáže znaménko -.

Při kontrole gynekolog zkontroluje zda se nejedná o mimoděložní těhotenství, zda má plod srdeční akci, počet plodů v děloze a stáří těhotenství. Ke kontrole budete potřebovat znát první den své poslední menstruace, aby mohl gynekolog vypočítat, jak dlouho jste těhotná a kdy budete rodit. Pokud si ale datum nepamatujete, nic se neděje. Ultrazvuk stáří i termín porodu (TP) odhadne.

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 14342
Měsíc: 891
Den: 22