Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co mě při vyšetření čeká?

2. 8. 2017

Na kontroly v těhotenství docházíte zpravidla každé 4-6 týdnů, v případě rizikového těhotenství každý týden, maximálně jednou za 2 týdny.

Při každé kontrole v těhotenské poradně vám bude kontrolována moč, váha a krevní tlak. Ultrazvukové vyšetření hradí pojišťovna za celé těhotenství pouze 3x, je však možné domluvit se lékařem a případně za nějaký poplatek (najdete v jeho ceníku) vám může UTZ provádět při každé kontrole.
UTZ se v těhotenství provádí vaginální i přes břicho. V pozdějším stadiu těhotenství se vaginálním UTZ kontroluje stav děložního hrdla.

Lékař se vás při každé návštěvě bude ptát, zda máte nějaké zdravotní problémy, jako je tvrdnutí bříška, výtok (nesmí být zabarvený, nebo moc silný), krvácení, bolesti (do určité míry je bolest v těhotenství normální, je způsobena natahováním děložních vazů a celkovým růstem dělohy), otoky nohou, migrény a další...

Dále se provádí vaginální vyšetření, kdy lékař zkontroluje stav děložního hrdla a pokud je miminko již otočené hlavičkou dolu, zkontroluje, jak moc se hlavička tlačí.

Také vás během pár kontrol čekají odběry krve.

V porodnici pak navíc měření růstu dělohy, zkracování děložního hrdla a těhotenské monitory, tzv. KTG (kardiotokografické vyšetření na srdeční činnost plodu a činnost dělohy)

Dále budete odeslána na vyšetření obvodním lékařem, zubařem, na EKG a případně na plicní. 

Výsledky všech vyšetření se zapisují do těhotenské průkazky.

 

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 15214
Měsíc: 816
Den: 36