Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vyšetření ve druhém trimestru

2. 8. 2017

Na kontroly docházíte pravidelně každé 4-6 týdnů. Čeká vás také Triple test, test na genetické vady plodu jen z krve. Tento test hradí pojišťovna. Pravdivost tohoto testu je zhruba 85%. Udělají-li se prvotrimestrální screening i triple test, jejich pravdivost je dohromady 97-98%. Pokud se rozhodnete pro oba testy, musejí se udělat oba na stejném pracovišti, aby byly výsledky co nejpřesnější.

Dalším vyšetřením v tomto trimestru je Velký ultrazvuk, je povinný a hrazený pojišťovnou. Při tomto vyšetření se kontrolují vrozené vývojové anatomické vady plodu. Provádí se v 20tt-22tt.

Dále se pak dělají testy na těhotenskou cukrovku. Provádí se mezi 24tt-28tt přímo v laboratoři. Na toto vyšetření musíte být na lačno, aby vám nevyšel vysoký výsledek. Vyšetření probíhá tak, že je vám odebrána krev, dostanete vypít glukózový sirup (většinou bývá ochucený, pomerančem, citronem), za další hodinu a dvě je vám znovu odebrána krev. Stručně řečeno vás píchnou do prstu, aby zjistili, zda nemáte vysoký cukr a zda vám můžou test provést, odeberou vám krev, dají vám vypít nápoj a znovu vám dvakrát odeberou krev. Tento test trvá minimálně 2 hodiny. Od půlnoci byste neměla nic jíst ani pít a den předem byste se měla vyhnout ovoci, džusům a sladkostem.

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 14342
Měsíc: 891
Den: 22