Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bolavé bříško

16. 11. 2017

Pláč, křik a řev. To je znamení, kterým vám vaše miminko dává najevo, že je něco špatně. Může se cítit osamoceně, vystrašeně, může být unavené, ale pokud se při tom propíná, kope nohama a snaží se tlačit, trápí ho bříško.

Většinou je to příčina toho, že jste něco špatného snědla a miminku to nesedlo, nebo mu nesedí UM. Ano, samozřejmě stačí zajít do lékárny a koupit si kapičky na prdíky, ale proč to řešit hned chemií? Stačí uvařit kmínový odvar a miminku dávat 1-2 lžičky před každým kojením, nebo krmením UM, nebo když to na něj přijde.

Skvělou prevencí před bolestmi bříška je cvičení s nožičkama, pokládání několikrát denně alespoň na 5 minut na bříško, nosit miminko v poloze na tygříka a v klubíčku. Pokud kojíte, pijte kmínový odvar a vyhněte se čajům s obsahem fenyklu (ne všem dětem fenykl vadí). Zaručeně nekuřte, protože látky obsažené v cigaretách bolestem bříška také přispívají.

Pokud ale bříško bolí přes všechny prevence a opatření a nic vám nepomáhá,  zkuste bříško nahřívat. Pořiďte si nahřívací polštářek, nebo nahřejte plenku na topení a přiložte na bříško. U toho můžete cvičit s nožičkama. Pomoci může také teplá vana a koupání v kyblíku. Pokud je vaše miminko plně na UM, zkuste změnit značku. 

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 15214
Měsíc: 816
Den: 36