Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na co je nutné se předem připravit

12. 11. 2017

Zajímá vás, na co se musíte předem připravit? Tak právě pro vás je tento článek jako dělaný.

Pomalu ale jistě se blížíte ke konci a vás najednou popadá panika. Čekáte první miminko, tudíž nejste pomalu na nic připravená a nevíte, co všechno ta role matky obnáší.

Nejdůležitější je uvědomit si, že váš starý život je za vámi a čeká vás nová etapa života. Stává se z vás osoba zodpovědná za jiný život než je ten váš a tak nezbývá nic jiného, než se tomu přizpůsobit. Už nebudete moci chodit na diskotéky, do klubů, nebudete se moci jen tak sebrat a odejít. Neustále budete hlídat, zda ten váš malý tvoreček dýchá, zda je všechno tak, jak by mělo být. Co si budem nalhávat, dělá to každá z nás, která má své první miminko.

Další důležitou informací jsou určitě finance. Všechno něco stojí a v dnešní době to platí dvojnásob. Poměrně vysokou částku vynaložíte za pleny. Přebalujete několikrát denně, minimálně 10x a v noci alespoň jednou nebo dvakrát taktéž. Pokud nebudete schopná kojit, něco stojí také umělé mléko. Další poměrně drahou záležitostí je oblečení a výbavička drogerie a lékárny. Miminko celkem rychle roste, takže pokud nakoupíte více věcí jedné velikosti, je dost možné, že většinu nebude mít ani jednou na sobě. Pokud látkujete a kojíte, máte tedy v tomto ohledu téměř vyhráno. Látkové pleny stojí výrazně méně, než pleny jednorázové a vy přebalujete pouze za cenu praní. Kojení je zcela zdarma a rozhodně je pohodlnější.

Rovněž byste měla myslet na to, že budete častěji prát. Miminka často ublinkávají. Někdy se stane, že proteče plenka. Pokud látkujete, o to častěji budete prát.

Dále pamatujte také na to, že nebudete mít tolik času sama na sebe, natož na kamarádky. Alespoň tedy ze začátku. Všechno se bude přizpůsobovat a točit kolem miminka. Budete propočítávat, kdy budete opět kojit, abyste mohla alespoň na chvíli s kočárem ven na procházku, nebo něco málo nakoupit. Domácnost půjde taktéž stranou a uklízet nebo vařit budete, jen když bude miminko spát.

Budete se učit s miminkem manipulovat a komunikovat. Budete hledat vhodné prostředí pro vás oba a způsob zábavy.

Připravte se také na bolavé bradavky a bolavá nalitá prsa.

Budete na pokraji zhroucení, když vaše miminko bude přes hodinu v kuse brečet. Ano, i to se stává. Miminka dost často trápí bolení bříška nebo koliky. Nejčastěji je to večer a v noci. Neděste se ani, pokud vaše miminko ublinkává. Je to naprosto normální jev a stává se to proto, že miminka nemají dovivinutou záklopku žaludku. Odborně se to nazývá gastroezofageální reflux.

Přebalování, koupání, oblékání. Tohle všechno nahánělo hrůzu i mě. Pořád se mi honilo hlavou "Co když ji utáhnu hodně plínu?" "Co když se mi přitopí?" "Jak ji mam obléct do jakého počasí?" Věřte mi ale, že tohle všechno přijde samo. Budete skvělá máma. Všechno, co uděláte pro své dítě, bude podle vás pro něj to nejlepší. 

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 13572
Měsíc: 694
Den: 26