Jdi na obsah Jdi na menu
 


Plánujeme miminko, aneb jak se připravit na těhotenství

3. 8. 2017

Máte pocit, že s partnerem vám něco chybí. Něco, co by udělalo vaší domácnost veselejší, radostnější a šťastnější. Přemýšlíte o miminku.

Je nejvyšší čas, říct si, co vše je potřeba před plánovaným těhotenstvím změnit a zařídit.

V první řadě byste si měli o miminku s partnerem promluvit a ujasnit si, zda miminko opravdu chcete. Většina mužů se miminka bojí, proto byste mu to měla podat šetrně. Pokud je ale partner rozhodnutý, není co řešit a můžete začít.

Nicméně, pokud jste vášnivá kuřačka, měla byste s kouřením přestat minimálně půl roku-rok před otěhotněním, aby se vaše tělo vyčistilo od škodlivých látek, které jsou v cigaretách obsaženy.

V další řadě, pokud chcete dobu před otěhotněním zkrátit, měla byste zvýšit příjem vitamínů, hlavně tedy kyseliny listové (vitamin B9), nejlépe přírodní cestou, a to ovocem, zeleninou a celkově pestrou a zdravou stravou. Je ale řada vitamínů pro podporu těhotenství, např. GS Mamavit, Femibion, Chytré miminko a další kombinované vitamíny, nebo jen čistě kyselina listová, které se berou již před plánovaným těhotenstvím.

Měla byste si hlavně uvědomit, co vše těhotenství obnáší. Nejsou to jen radosti, ale i starosti, které narůstají každým dnem těhotenství, neméně pak i strach, že se něco pokazí. V těhotenství byste se však měla vyhnout všelijakému stresu.

Další důležitou věcí jsou finance a vaše celkové příjmy. S partnerem byste si měli propočítat, zda na miminko budete mít finance a zda budete schopni ho bezpečně zaopatřit. Není to sice podmínkou, ale v dnešní době, kdy se vše točí kolem peněz, je to na místě.

Pokud užíváte hormonální antikoncepci, nebo jiné antikoncepční pomůcky, domluvte se se svým gynekologem/svou gynekoložkou a následně je vysaďte. Doba, po které je možné otěhotnět po vysazení antikoncepce je různá. U té hormonální je to tak, že přibližně měsíc trvá, než začne působit a přibližně měsíc trvá, než působit přestane. Jsou ale případy, kdy žena po vysazení antikoncepce otěhotní za týden. Stejně tak je to u nitroděložních tělísek. 

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 14342
Měsíc: 891
Den: 22