Jdi na obsah Jdi na menu
 


Plánujeme miminko, aneb když to nejde

3. 8. 2017

Velice často se stává, že páry se snaží o miminko už delší dobu a stále se nedaří. Oba jsou z toho psychicky špatní, jsou smutní a vyčítají si to. 

Většina z těchto párů ale neví, že při otěhotnění a celkově v těhotenství hraje velkou roli psychika ženy, dokonce i muže.

Pokud se o miminko snažíte, ale nedaří se vám otěhotnět, zamyslete se sami nad sebou, tím myslím nad vaším vnímáním a celkovou psychikou. Pokud se budete nadále stresovat, že se vám nedaří otěhotnět, budete si vyčítat, že je to vaše chyba, že jste snad neplodní apod., ničemu tím ale nepomůžete, ba naopak spíše zapříčiníte další neúspěch. Proto se na miminko nějakou dobu nesoustřeďte a věnujte se s partnerem sami sobě. Vaše myšlení, cítění a především vaše vnitřní psychika si odpočinou, zregenerují se a budou směřovány na jiný podnět. Odreagujte se, jezděte na výlety, dělejte si s partnerem hezké romantické večery a uvidíte, že se nakonec zadaří.

Dalším problémem by mohl být nízký, nebo nedostatečný přísun vitamínů. Zajděte si do lékárny a poptejte, jaké vitamíny pro plánované otěhotnění by vám doporučily. Nicméně rozšiřte svou lékarničku o kyselinu listovou (vitamín B9) nebo o B-komplex a vitamin C.

Překážkou v otěhotnění můžou být ale i různé nemoci, jako je onemocnění štítné žlázy, problémy s krevním tlakem a v tom nejhorším případě pak i neplodnost. Proto při snažení delším, než 1 rok neváhejte kontaktovat lékaře/odborníka a konzultovat problém s ním.

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 14342
Měsíc: 891
Den: 22