Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co je porodní plán a k čemu je dobrý?

Porodní plán slouží k tomu, aby rodička sdělila své porodnici a jejímu personálu, co si přeje a co naopak nepřeje během porodu.

Zapisuje do něj všechny důležité informace, jako například zda si přeje nástřih hráze (oblast mezi konečníkem a poševním otvorem), klyzma (klystýr - výplach střev vlažnou vodou), oholení, dotepání pupečníku, přiložení miminka na břicho ihned po porodu, účast studentů medicíny na ošetřování, zda souhlasí s dokrmováním miminka umělým mlékem (UM) a další, nebo s těmito úkony nesouhlasí.

Dále porodním plánem sděluje, v jaké poloze chce rodit. Zda chce rodit do vody, na porodním křesle, ve dřepu, na porodní stoličce nebo na boku v leže. Porodnice ale musí porod v dané poloze poskytovat, jinak není možné, aby tomuto přání vyhověla. Také jím lékařům sděluje, jaký má postoj k porodu, zda se bojí či nikoliv. Zda se jedná o porod první, nebo již několikátý v pořadí.

Uvádí se zde také to, zda si přejete doprovod u porodu, nebo chcete být na sále sama.

Porodní plán je něco jako informovaný souhlas, žádost a smlouva zároveň, proto si ho nechte podepsat svým porodníkem. Svým podpisem stvrzuje, že s vašimi přáními souhlasí a musí vám v nich vyhovět.

V případě, že bude hrozit nějaké nebezpečí vám, nebo vašemu miminku jde porodní plán stranou, přestože je již podepsaný. Zdraví je v tuto chvíli přednější.

Je také vhodné do porodního plánu uvést, že jste si vědoma všech možných rizik spojených s vašimi přáními.
Více o porodním plánu ve vzoru.

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 14342
Měsíc: 891
Den: 22