Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co na strie během těhotenství?

29. 7. 2017

Přípravků na strie a jizvy je mnoho. Jaký ale bude vyhovovat zrovna vašemu bříšku?
Já jsem na začátku těhotenství používala DERMO-OIL od Quilibra z DM. Mohu říci, že ačkoli byl levnější než Bi-Oil či Elasti-Q, svůj účel splnil. Na břiše strie žádná a dokonce mi částečně vymizely i jizvy po akné. Teď, ve třetím trimestru používám BIO kokosový olej od PURITY VISION a střídám ho s olejem proti striím od Babydream.
Cenově se olej proti striím od této značky pohybuje okolo 40.-, což je úplně super cena. Za tuto cenu by si každá nastávající maminka asi řekla, že moc funkční nebude. A víte co? Já nesouhlasím. Nedávno jsem zjistila, že mám strie na zadku a na zadní straně stehen, tedy na částech těla, které jsem z mazání vynechávala, aniž by mě napadlo, že nebezpečí strií hrozí i na těchto místech. Každopádně během krátkého používání oleje proti striím od Babydream začaly strie blednout.

No a jak často mazat? Nejlépe 2-3x denně během těhotenství i po porodu. Samozřejmě je lepší, když budete mazat i vícekrát klasickým hydratačním tělovým mlékem. Zkrátka jak si vzpomenete během dne, tak mazat.

Na tvorbu strií má ale velký vliv i genetika. Pokud máte v rodině předpoklad strií během těhotenství (vaše maminka, babička, teta atd. měla strie), nepomůže vám ani ten nejúčinnější a nejdražší olej proti striím. Jedná se o geneticky danou vlastnost, kdy kůže není tak pružná a tudíž má sklon k popraskání. Viditelné strie můžete ale i tak z menší části zredukovat. Stačí opět mazat popraskaná místa olejem proti striím, či kokosovým olejem nebo dokonce i vepřovým sádlem a strie postupem času zesvětlají, v lepších případech ty menší dokonce i zmizí.

Záleží tedy jen na vás, který z toho obrovského množství výrobků na strie a jizvy budete používat. Dnes se vyrábí nejen oleje, ale i krémy či mléka. No a jak už jsem uvedla výše, můžete používat i přírodní výrobky jako je kokosový olej, kakaové máslo, vepřové sádlo a mnoho dalších.

Na další oleje proti strijím se informujte ve své lékarně, nebo drogerii.

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 14342
Měsíc: 891
Den: 22