Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co je důležité při výběru kočárku?

31. 7. 2017

Při výběru kočárku je nutné se zaměřit na:

  • Terén, ve kterém budeme s kočárkem jezdit
  • Období, do kterého se nám miminko narodí
  • Váha kočárku
  • Kola kočárku
  • Skladnost
  • Neméně pak barva
  • A cena

1.) Terén

Při výběru kočárku je nutné, zamyslet se nad tím, v jakém terénu budeme s kočárkem jezdit. Pokud žijete ve městě a s kočárkem vás čeká pouze cesta po chodníku či asfaltové cestě, je lepší kočárek s otočnými předními koly s možností aretace. Pokud plánujete s miminkem procházky v lese, polních cestách, nebo delší výlety v drsném terénu, doporučuji pořídit kočárek s nafukovacími pevnými koly.

2.) Roční období

Dále je pak důležité zaměřit se i na roční období a počasí. Pokud se má miminko narodit na jaře či v létě, stačí kočárek s menšími rozměry korbičky a otočnými předními koly s možností aretace. Pokud však čekáte miminko na podzim či v zimě, z důvodu huňatého fusaku, deky nebo kombinézky je důležuté, aby korbička byla větších rozměrů. Miminka hlavně rychle rostou, takže přes zimu je opravdu důležité, aby byla korbička kočárku větší.

3.) Váha

Kočárek sám o sobě je celkem těžký, natož když ho máte každý den tahat ze schodů a do schodů. V tomto případě volte kočárek lehčí. Pokud bydlíte v přízemí, nebo v domku, není váha až tak rozhodující.

4.) Kola kočárku

Je více druhů kol, větší, menší, otočná, pevná, nafukovací, plastová, gumová. Do města jsou ideální menší otočná gumová kola. Do terénu naopak větší pevná nafukovací kola. Nafukovací kola mají však jednu nevýhodu, a to, že můžete při cestě píchnout. V této situaci vám nezbývá nic jiného, než se otočit, jít domu a zalepit duši, nebo objednat nové kolo. Z tohoto pohledu jsou lepší kola gumová.

5.) Skladnost

Další důležitá věc při výběru kočárku je, kde budete kočárek skladovat a jak velký je kufr u vašeho auta. Pokud máte byt menších rozměrů, nebo auto s malým kufrem vybírejte takový kočárek, který se lépe skládá. Ušetří vám to spoustu času i místa. Pokud máte možnost mít kočárek na chodbě, nebo před domem pod střechou nebo dokonce v garáži a auto máte v combiku, pak není žádný problém.

6.) Barva

I v tomto případě má většina nastávajících maminek i tatínků dilema. Pokud čekáte holčičku, volíte dívčí barvy (růžovou, fialovou, červenou...). Pokud čekáte chlapečka, volíte barvy naopak klučičí (modrou, zelenou, tyrkysovou, hnědou...). Někteří nastávající rodiče ale pohlaví miminka nevědí, nebo počítají s možnostmi do budoucna a volí neutrální barvy. V tomto případě je samozřejmě praktičtější volit neutrální barvy, protože se potom nebudou bít s barvami oblečení miminka a jsou vhodné jak pro holčičky, tak pro chlapečky.

7.) Cena

Někteří nastávající rodiče nemají vysoký příjem peněz a proto hledí hlavně na cenu kočárku. To samé platí i v případě, pokud je těhotná žena sama. Hodně lidí si myslí, že čím je kočárek dražší, tím je lepší. To není ale pravda ani pravidlo. Samozřejmě ale platí, čím levnější, tím jde kvalita kočárku dolů. To znamená, že cena kočárku by se měla pohybovat někde mezi 7.000.--15.000.- aby byl dostatečně kvalitní a ne moc drahý. Za tuto cenu pořídíte bez obav i trojkombinaci (hluboký kočárek, sportovní kočárek, autosedačka - vajíčko).

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 15214
Měsíc: 816
Den: 36